harmonie parket
Design

Design

Ať už sníte o dveřích v moderních povrchových úpravách nebo klasickém designu, dveře PRÜM dokáží vyjít vstříc Vašim představám o designově krásném bydlení.
Dlouhá životnost

Dlouhá životnost

Pevná a stabilní konstrukce dveří a zárubní společně s pečlivě vybraným certifikovaným materiálem zaručuje dlouhou životnost.
Zdravotně nezávadné produkty

Zdravotně nezávadné produkty

Použitím ekologických výrobních postupů a materiálů je zaručena zdravotní nezávadnost dveří PRÜM. Výrobky PRÜM jsou PEFC, FSC a LGA certifikované.
Německá kvalita

Německá kvalita

Všechny modely dveří PRÜM jsou vyráběny s pověstnou německou kvalitou z prvotřídních materiálů a s důrazem na každý detail.

Udržitelnost je klíčová.

Co znamenají FSC, PEFC a Eco Label?
Synonymum kvality

Synonymum kvality

O tom, že jsou dveře Prüm synonymem kvality, není třeba pochybovat. Kromě kvalitních výrobků se zaměřují na ekologické zpracování a výrobu. Dveře PRÜM mají certifikace FSC, PEFC a Eco Label. Na základě tří certifikací stanovili nové standardy v oblasti udržitelnosti a to nad rámec zákonných požadavků! A jaké standardy jsou dodržovány například při výrobě dveří, jako jsou bílé lakované dveře?
Ochrana klimatu

Ochrana klimatu

Lesy se nadměrně nevyužívají, ale naopak se podporuje biologická rozmanitost, nepoužívají se pesticidy, chrání se ekosystémy a vzácné druhy. To také znamená, že z dlouhodobého hlediska je vázáno více CO2, a tím se přispívá k ochraně klimatu. Zaměstnanci v lesnictví jsou za dodržování těchto norem spravedlivě placeni.
PRÜM zpracovává FSC certifikované suroviny.
Značka ECO Institute pro čistý vzduch v interiéru

Značka ECO Institute pro čistý vzduch v interiéru

Tento štítek se týká zdravého života. Lidé tráví až 90% svého života v uzavřených místnostech. Z tohoto důvodu byla značka ECO Institute vytvořena v roce 1980, aby byla zajištěna dobrá kvalita vzduchu v interiérech. Díky značce ECO pro interiérové ​​výrobky s nízkými znečišťujícími a nízkými emisemi se ECO Institute zaměřuje zejména na podlahové krytiny, stavební výrobky, nábytek a bytové zařízení.

Certifikát je tak ještě přísnější než současné právní předpisy. Díky této certifikaci se PRÜM zaměřuje na vyšší přidanou hodnotu pro zákazníky. Protože kupujete čistší produkt, než je zákonně požadováno.

výběr dle povrchovchu dveří

Vyberete si dýhu, CPL, nebo lakovaný povrch?

Dýhované dveře

Lakované dveře

Proč si vybrat dýhu?

Dýha je ideální pro milovníky přírodních materiálů. Dýhované dveře budou krásně vypadat v rezidenčních projektech, hotelových komplexech, kancelářích a všude, kde doceníte vlastnosti a krásu přírodního materiálu.
0,7 mm silná vrstva pravého dřeva, která je odkrajována z kmenů stromů a vznikají tak jednotlivé pláty, na kterých se opakuje kresba. Každý strom je jiný, tzn. každé dýhované dveře mají jedinečný vzhled.
Vybrat si můžete z 15 druhů dýh - od klasických - jako je javor, buk a dub přes moderní sukatý dub (Dub Astig) a skládanou dýhu povrchu Dub Geplankt až po retro dýhu macore a mahagon.


Rám dveří tvoří homogenní a hustá dřevovláknitá MDF deska, která perfektně drží vše pohromadě. Vrchní deska se zesíleným svrchním materiálem.

Proč si vybrat lakované dveře?

Exkluzivní bílé lakované dveře zaujmou na první pohled. Bíle lakované dveře mají velice univerzální použití a doplní téměř každý design interiéru. Vybírat si můžete z plných i prosklených variant. Vysoce kvalitní akrylátový lak vytvrzovaný UV zářením se zdravotním atestem, se nanáší na dveře formou nástřiku.
Všechny bíle lakované dveře ROYAL používají stejné designové prvky a v kombinaci s jednoduchými výřezy dosahují harmonicky vyváženého spojení. Prostřednictvím jemného frézování v křídle, které se rozprostírá po šířce nebo délce dveřního křídla, vzniká individuální a jedinečný styl.

laminované dveře PRÜM

Proč si vybrat laminát?

CPL laminátové dveře německé značky PRÜM jsou zárukou kvality použitých materiálů. Už v základní vnitřní výbavě naleznete pevnou a kvalitní výplň RS neboli dutinkovou dřevotřísku.
 • 0,4 mm silná vrstva střednětlakého laminátu
 • vysoká mechanická odolnost proti poškrábání
 • barevná stálost, odolnost vůči nečistotám a vůči běžným čistícím prostředkům používaným v domácnosti


Rám dveří tvoří homogenní a hustá dřevovláknitá MDF deska, která perfektně drží vše pohromadě. Vrchní deska se zesíleným svrchním materiálem ve variantě 0,4 mm střednětlaký CPL laminát ev. CPL laminát 3D disponuje vysokou mechanickou odolností proti poškrábání, nárazu i proti oděru a barevnou stálostí. Snadná je i údržba – dveře snesou i běžné čistící prostředky.

Premiumkante
bezespárová inovativní hrana.
0,4 mm silná vrstva střednětlakého laminátu. Na hraně dveří nově opatřena Premiumkante o tloušťce 2 mm. Kromě dokonalého vzhledu je Premiumkante velmi odolná proti teplu a vlhkosti. Má zvýšenou stálost proti působení světla a odolnost vůči UV záření. Další výhodou je výrazně vyšší odolnost proti nárazu a velmi nízká náchylnost zašpinění hrany.
CPL laminát 3D
povrchy jsou velmi velice příjemné na dotyk – dveřní křídlo není hladké, ale má 3D strukturu. Některé z těchto typů laminátu jsou od skutečného dřeva téměř k nerozeznání. Moderní design těchto dveří krásně ladí se současnou nabídkou bytových doplňků. Stejně jako všechny dveře PRÜM nesou i laminátové dveře pečeť Zdravotní nezávadnosti LGA a mají certifikáty PEFC a FSC.

Funkční dveře

Ať už požární odolnost, tepelná izolace, zvuková izolace či klima úprava pro interiérové dveře PRÜM není žádný problém. Speciální vnitřní vrstvy a funkce poskytují dveřnímu křídlu individuální řešení, zatímco vnější mu dávají jeho osobitý design.

Tepelně - izolační dveře

Tepelně - izolační dveře

Ať už sníte o dveřích v moderních povrchových úpravách nebo klasickém designu, dveře PRÜM dokáží vyjít vstříc Vašim představám o designově krásném bydlení.
Protipožární dveře

Protipožární dveře

Požárně odolné dveře jsou vybaveny zpěňovací páskou, která se aktivuje teplem a slouží k utěsnění prostoru mezi dveřním křídlem a zárubní v případě požáru. Tím je zajištěno, že oheň nemůže proniknout do místnosti. Interiérové dveře PRÜM spadají do třídy požární odolnosti EW30 (EI30), což znamená, že dveře udrží plamen 30 minut. Každé protipožárně odolné dveře jsou také k dispozici s prahovou lištou (shallex).

Udrží plamen 30 minut.

Dveře protipožární (pouze v plném provedení) 12 modelových řad dveří PRÜM (Standard, Quattro, Vega, Royal 1D, Royal 2D, Well, Nikol, Ester, Laura, Trend, Intarsia, Milano).

Možnost také včetně prahové lišty Shallex, slouží k ochraně proti průvanu, kouři a hluku.

Varianty zárubní jsou kovové, obložkové.
Protihlukové dveře

Protihlukové dveře

Náš každodenní život se stal hlasitějším a pomocí vhodných opatření na ochranu před hlukem může být hladina hluku snížena i o několikanásobek. Zvuková izolace ve stavbách má velký význam pro zdraví a blaho člověka. Izolace je obzvlášť důležitá v bytových, školních, nemocničních, ubytovacích a kancelářských zařízeních. Speciální protihlukové dveře PRÜM jsou vybaveny zvukovou izolací ve dveřním křídle. V závislosti na dané potřebě mohou být dveře vybaveny dalšími funkcemi a doplňky.

Nejprodávanější dveře se zvukovou izolací 37dB a 42dB.
 Klima dveře

Klima dveře

Dveře PRÜM dodáváme ve třech klimakategoriích a to podle předpokládané klimatické zátěže mezi stabilní a namáhanou stranou dveří.

výběr dle modelu dveří

Vyberte si dle designu

Standard dveře

Základní modelová řada dveří Standard v sobě snoubí kvalitu za příznivou cenu. Díky svému jednoduchému designu budou dveře krásně vypadat v jakémkoliv interiéru.

MOŽNOSTI PROVEDENÍ:
 • bezfalcové dveře
 • interiérové dveře
 • jednokřídlé dveře
 • posuvné dveře

Modul

Minimalistický design dveří. Řada Modul vycházející z modelové řady Standard, ve které si můžete vyladit dveře dle vašich preferencí. Výhody dveří: pevná a stabilníkonstrukc vysoká mechanická odolnost snadná údržba minimalistický design

Quattro

Moderní a přesto klasické dveře se třemi nebo čtyřmi výřezy s umístěním na střed, ke klice nebo u pantů vkusně dotvoří celý interiér.
Výhody dveří:
 • výběr z několika zasklívacích lišt vč. nerezové
 • odlišné barvy dveří, zárubně a zasklívacího rámečku
 • výběr mezi kazetou a zasklívacím rámečkem

Vega

Dveře s efektním detailem zasklívacích rámečků
 • variabilní dveře se třemi nebo čtyřmi čtvercovými výřezy umístěnými na střed dveřního křídla
 • s možností výběru mezi kazetou a zasklívacím rámečkem.

Royal

Laminátové dveře s elegantními nerezovými proužky.
 • elegantní dveře se stylově vsazeným sklem či nerezovými pásky
 • CPL povrch je materiálem, který nepodléhá změnám v barevnosti působením slunečního světla
 • tyto dveře s velmi odolným materiálem CPL se hodí jak do obývacího pokoje, tak i do veřejných prostor, jakými jsou např. kanceláře, hotely aj.
 • 3D povrchy mají vizuálně vzhled přírodního dřeva,  i pohmatem je znatelná 3D struktura

Royal 2D

Luxusní bílé dveře Royal 2D v bílém laku v sobě snoubí nadčasovou eleganci a moderní design. Atraktivní frézování v křídle odpovídá současným trendům.

Royal 4D

Luxusní bílé a jejich zbrusu nová modelová řada s ozdobnou V-drážkou a oblou hranou (RP) na dveřním křídle vycházející z modelové řady Royal 2D

Rustikální modely Nikol Ester Laura

Klasické dveře vhodné do klasických až rustikálních interiérů. Vybírat můžete mezi dveřmi plnými nebo prosklenými. Základem je vždy ozdobný rámeček.

Well

 • dveře se „šprosnou“ neboli meziskelní
 • příčkou opticky rozdělí skleněnou plochu dveří na více dílů

Intarsia

 • dveře Intarsia se vyznačují jednoduchostí a vysokou kvalitou zpracování
 • dýhované provedení plných dveří zaujme vodorovným i svislým skládáním dýhy neboli intarsií
 • krása těchto dveří vynikne v bezfalcovém provedení se skrytými panty nebo jako součást prosklených stěn

Classic

 • profilované dveře se hodí zvláště pro exkluzivní rekonstrukce či rezidenční projekty
 • dveře ladí k tradičním architektonickým prvkům mnoha zrekonstruovaných budov např. v královské městské části Vinohrad  
 • bezfalcové dveře
 • interiérové dveře
 • jednokřídlé
 • dveře posuvné dveře

Nostalgia

 • dveře se hodí zvláště pro exkluzivní rekonstrukce či rezidenční projekty
 • ladí k tradičním architektonickým prvkům  
 • vhodné pro rekonstrukci budov

Still

 • nadčasové dveře s velmi poctivou konstrukcí, které i dnes neztrácí své kouzlo
 • v bílém provedení nebo v povrchu CPL Touch pinie budou opravdu okouzlující součástí interiéru

iNSPIRACE PRO VÁS!

Namodelujte si svoje dveře
VIZUALIZÉR MÍSTNOSTÍ
Image

Standard

Standard

protihlukové

Royal

Bílá exclusiv

Standard

Standard CPL Touch pinie DQ_2

Standard

posuvné na stěnu

Standard

CPL Touch pinie DQ_2

Royal LA

klima dveře, celoskla posuv

Standard

CPL Touch pinie DQ_2

Kontakt

Material&Technology Plzeň s.r.o. Guldenerova 23, Plzeň 326 00